x
Dražba

Oslavte s námi Den Země a zapojte se do dobročinné elektronické dražby ve prospěch výjimečných projektů místních neziskovek. Získáte tak originální artefakt, který má přidanou hodnotu i svůj příběh!

                         

KŘÍDLENÍ nadační fond organizuje nově 1. ročník projektu ZEMĚ plná KŘÍDLENÍ, jehož součástí je dobročinná dražba. Tentokrá...

Oslavte s námi Den Země a zapojte se do dobročinné elektronické dražby ve prospěch výjimečných projektů místních neziskovek. Získáte tak originální artefakt, který má přidanou hodnotu i svůj příběh!

                         

KŘÍDLENÍ nadační fond organizuje nově 1. ročník projektu ZEMĚ plná KŘÍDLENÍ, jehož součástí je dobročinná dražba. Tentokrát s jedním předmětem za všechny! Kovářské dílo s příznačným názvem Tvoření ZeMě. 

Pravidla dražby

Předmět bude možné si prohlédnout a elektronicky dražit na portálu KŘÍDLENÍ nadačního fondu v období od 4. 4. 2023 od 12 hodin až do 21. 4. 2023 do 18 hodin. Poté bude následovat živá aukce na akci ZEMĚ PLNÁ KŘÍDLENÍ, konané v Národním zemědělském muzeu v Ostravě.

Jak dražit a postupovat?

Průběh dražby na portálu www.kridleni.cz:

  • Před zahájením dražby a prvním příhozem je nutné se nejprve přihlásit, popřípadě zaregistrovat. Přihlásíte se či registrujete prostřednictvím registračního formuláře, ke kterému se dostanete stisknutím tlačítka Přihlásit se v pravém horním rohu. Vyplníte e-mailovou adresu a následně osobní údaje nezbytné k registraci, systém vás automaticky přihlásí a můžete začít přihazovat.

  • Pomocí tlačítka Více o předmětu si otevřete záložku s popisem díla. Po pravé straně naleznete kolonku pro vaši nabídku a tlačítko Přihodit. Do kolonky uvedete částku, kterou chcete za předmět nabídnout a stisknete Přihodit. Systém vás ještě vybídne k potvrzení vaší nabídky a sdělí vám, že Vaše nabídka je nyní nejvyšší.

  • Vyvolávací hodnota je 12 000 Kč a minimální příhoz je 50 Kč. Dražba je organizována klasickou formou, tedy kdo dá vyšší nabídku, ten vyhrává. Proto nezapomeňte kontrolovat stav nebo vámi zvolený limit.

Elektronická část dražby bude ukončena v 18 hodin a poté bude v 18.15 pokračovat živě na pódiu v Národním zemědělském muzeu Ostrava na akci Země plná KŘÍDLENÍ. Živá dražba bude zahájena na nejvyšší dosažené ceně z elektronické dražby. Pokud se budete chtít nadále dražby účastnit, a nebudete moci být na místě fyzicky s námi, je možné pokračovat s příhozy telefonicky. Na lince a čísle 737 238 223 bude k dispozici člen našeho týmu Kamil. 

Náš dražební agent vás zapojí i do živé dražby. Můžete mu svěřit  pokyny k částce, za kterou jste ochotni ústřední předmět vizuálu a srdečné dílo představující tvůrčí křídlící spolupráci na projektu získat.  Nejvyšší částka vyhrává!

Rozhodnete-li se tímto způsobem podpořit KŘÍDLENÍ, projekt a jeho myšlenku, můžete si výši daru odečíst od vašeho daňového základu.

Možnosti snížení daňového základu dárců

Fyzické osoby (podle § 15 odst. 5 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu)

Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu darů, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně. Pro možnost daňově uplatnit dar musí jít tedy minimálně o dar nebo o součet darů (pro jednu organizaci) za rok převyšující částku 1 000 Kč nebo částku vyšší než 2 % základu daně.

Právnické osoby (podle § 20 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu)

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně o jiné odčitatelné položky základu daně sníženého dle § 34. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání.

Zobrazit

Dražba Je zde 1 produkt.

Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky
Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky

KŘÍDLENÍ nadační fond