x

predani-seku.jpg

Chcete se zapojit se jako dobrovolník? Kontaktujte organizaci S.T.O.P., z.s., která se zajištěním dobrovolnické pomoci na sbírce zabývá.

Stačí vyplnit elektronický formulář

https://www.sdruzeni-stop.cz/dobrovolnictvi-formular-pro-dobrovolniky/

 a zástupce S.T.O.P. vás bude kontaktovat a domluví s vámi vše podstatné.

 www.tyrkysovasbirka.cz

Zajišťuje ji již třetím rokem KŘÍDLENÍ nadační fond ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava a statutárním městem Ostrava. Finančně podporuje křídlící projekty a přitom pomáhá ve městě šířit vlnu tyrkysovou všímavosti, laskavosti a sounáležitosti. V roce 2019 se na pomoc místním neziskovým organizacím vybralo 150 tisíc korun. 

Jako registrovaná veřejná sbírka probíhá vždy v listopadu několik dní bezprostředně před festivalem Advent plný KŘÍDLENÍ a vybírá se v prostředí městské hromadné dopravy. Zapojuje desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců DPO a studentů, motivuje stovky dárců a stejně jako tramvaje a trolejbusy proudí celou Ostravou, Tyrkysová sbírka šíří vlnu pozitivní energie a dobročinnosti. 

Ambasadory sbírky jsou generální ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys a primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura. 

Tyrkysová jízdenka

Je zvláštní formou daru do Tyrkysové sbírky - jde o elektronickou jízdenku zakoupenou v mobilní aplikaci MojeDPO. Je 45minutová, přestupní, její cena je 50 Kč a celá částka putuje na transparentní účet nadačního fondu. V České republice je to ojedinělý druh darovací jízdenky, díky němuž je možné přinášet více radosti do těch méně veselých příběhů. Připojuje se i řada dalších všímavých organizací a městských podniků, které stejně jako DPO sdílejí potřebu udělat něco pro druhé.

Na balet s tyrkysovou jízdenkou

V září jsme vypravili společně s Národním divadlem moravskoslezským a Dopravním podnik jednu tyrkysovou a doslova okřídlenou tramvaj plnou baletního umění. Tanečníci tímto zvali Ostravany nejen do divadla na balet, ale také k podpoře našich křídlících neziskových projektů.

   

Odstartovali jsme touto výjimečnou jízdou další společnou a doufejme, že ladnou křídlící sezónu s ostravským Dopravním podnikem. 

Video z tyrkysové jízdy Ostravou si prohlédněte tady Na balet s tyrkysovou jízdenkou.


KŘÍDLENÍ nadační fond