x

SEZÓNA JE ZA NÁMI!!!

V roce 2022 jsme navázali  spolupráci s písničkářkou KACZI a společně sezónu odstartovali nejprve školením JAK NA SÍTĚ pro veřejnost v Plesné u Ostravy v květnu a poté 1. července na Lysé hoře. To se totiž konal koncert KŘÍDLA NAD LYSOU, který opět přinesl novou energii do týmu a představil 6 nových projektů.


MAHuhvEWnwPmNabMKKUe4mkvmkUSS6EN0g26zvTE

Pravidelná setkání u neziskovek začala návštěvou Zahrady kmenové duše ve Stacionáři Žebřík a pokračovala brigádou - úklidem přírodního hřbitova v Lubnu spolku Na druhý břeh. 

Pak už se veškerá pozornost upnula na přípravy 5. ročníku TYRKYSOVÉ SBÍRKY a konečně naživo realizace XVII. ročníku festivalu dobročinnosti ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍSg7tI0_wF-hRR3PXHwZubQ06gDQc7AUInZmVosNSew45g-mFv9a1mAY-ceBEd0-6N_UoMOiOEoQk4y5d

Okřídlenou vánoční tramvaj ovládla svou hudebním performance energická KACZI a rozjela tak dobročinnou sbírku ve prospěch KŘÍDLENÍ naplno. V listopadu se ve spolupráci s nadačním fondem s úspěchem zopakoval také její horský koncert, tentokrát pod názvem KŘÍDLA NAD JAVOROVÝM.

Advent plný KŘÍDLENÍ 2022 - XVII. ročník

Po dvou virtuálních ročnících měli obyvatelé Ostravy opět možnost navštívit naživo festival Advent plný KŘÍDLENÍ. Již XVII. ročník festivalu DOBROčinnosti, největšího svého druhu v České republice, se odehrál v pátek 2. 12. v ostravské městské galerii PLATO Bauhaus. 


yo1EgNMtTE-981zjsSrN2iD8HsPka7GYa3_p0wk3-MPvYZCn-8lVqWV4xy2_fahHSvNHeS0exB6FPxUe

Prodejní stánky 40 místních neziskových organizací zaplnily prostor galerie a proměnily jej na jedno odpoledne ve vánoční dobročinný jarmark. Návštěvníci zde mohli nakoupit autorské výrobky, keramiku, šité a háčkované ozdoby a smysluplné vánoční dárky s přesahem; nebo se občerstvit u některého ze stánku s chutným domácím jídlem. Lidé se také mohli zúčastnit elektronické dražby ve prospěch neziskových organizací a získat tak některý z obrazů, kreativních uměleckých předmětů nebo zážitků. 


6KitfelgMP-uwweqPLQmm9dW_gLfrmzRGqOFhM52FrRlLdCct0GkhXwoLmMkogpk-75IHiiiv4hTZkLP

Kulturní program zajistila dívčí taneční skupina NEW AGE z nízkoprahového spolku Eurotopia.cz, zahrála kapela MENTALLICA a na samý závěr zazpívala ambasadorka KŘÍDLENÍ nadačního fondu, zpěvačka KACZI. Večerem provázel již tradičně moderátor Radek Erben, který rovněž slavnostně za přítomnosti pana primátora Tomáše Macury a pana Daniela Moryse, ředitele Dopravního podniku, a.s., vyhlásil výsledek 5. ročníku projektu TyrkysOVA!!! sbírka. 

Rok 2023 a dále

Ihned zkraje ledna jsme se sešli v karvinské Střední škole techniky a služeb, na půde jednoho ze zúčastněných projektů a navštívili tamní Den otevřených dveří. V březnu jsme uspořádali školení JAK NA SÍTĚ PRO NEZISKOVKY, již druhý ročník, a v dubnu naše tvoření vyvrcholilo akcí 

ZEMĚ PLNÁ KŘÍDLENÍ 

V této sezóně se nám uspořádat křídlící happening neziskovek poprvé na jaře, a to u příležitosti Dne Země v Národním zemědělském muzeu v Ostravě, v Dolní oblasti Vítkovice. 

Cílem bylo celostně představit a oslavit Den Země - zapojit neziskové organizace a společně pro širokou veřejnost připravit zábavné, tvořivé a dobročinné odpoledne a také oslavit závěr křídlící sezóny. Součástí byl dobročinný jarmark s udržitelnými produkty, s přírodní tématikou, tvořivé workshopy pěti elementů, vystoupení, zajímavé besedy a také občerstvení s využitím lokálních potravin a regionálních produktů. Také ukázka tance, beatboxu, workoutu a na závěr zahrála opět písničkářka z Beskyd - KACZI a krásné překvapení na závěr - dobročinná DRAŽBA jedinečného artefaktu z kovářské  Dílny u Dušíka s beneficí pro KŘÍDLENÍ nadační fond: s výmluvným názvem Tvoření Ze Mě!


KŘÍDLENÍ nadační fond