x
Aukce

Dobročinná dražba ve prospěch neziskových organizací z celého Moravskoslezského kraje

KŘÍDLENÍ nadační fond je spoluorganizátorem projektu Advent plný KŘÍDLENÍ. Dražíme na podporu zapojených místních neziskových organizací vzácná díla, která vznikla v dílnách, z rukou klientů, spřízněných duší a kreativců. Každý předmět je výjimečný a má svůj př...

Dobročinná dražba ve prospěch neziskových organizací z celého Moravskoslezského kraje

KŘÍDLENÍ nadační fond je spoluorganizátorem projektu Advent plný KŘÍDLENÍ. Dražíme na podporu zapojených místních neziskových organizací vzácná díla, která vznikla v dílnách, z rukou klientů, spřízněných duší a kreativců. Každý předmět je výjimečný a má svůj příběh…  zapojte se do dražby a staňte se tak součástí těchto příběhů!

Pravidla dražby

Dražit je možné pouze z PC. Není možné v této chvíli dražit prostřednictvím mobilních telefonů či tabletů! Děkujeme za pochopení.

Předměty je možné dražit na portále KŘÍDLENÍ nadačního fondu v období od 8. 11. až do 29.11. 2018 do 18.00 hodin.  Všechny dražené předměty budou vystaveny na akci Advent plný KŘÍDLENÍ, kde si je budete moci prohlédnout. Následně si úspěšní dražitelé budou moci vyzvednout vydražené předměty v době od 19:00 v 2.NP GONGu v Dolní oblasti Vítkovice. Výtěžek je určen přímo pro organizaci. Na částku, za kterou předměty budou vydraženy je možné vystavit darovací smlouvu.

Jak dražit a postupovat?

Průběh dražby na portálu KŘÍDLENÍ nadačního fondu:

  1. Před zahájením dražby a prvním příhozem na Vámi vybraný předmět je nutné se nejprve přihlásit. Přihlásíte se v pravém horním rohu, vyplníte veškeré údaje včetně e-mailu, na který Vám následně přijdou přihlašovací údaje.

  2. Nastavte si limit, do jaké maximální hodnoty chcete dražit. Tím zvýšíte šance předmět získat. Vyvolávací hodnota je uvedena, minimálně vždy 500 Kč a minimální příhoz je 50 Kč. Dražba je organizována klasickou formou, tzn. kdo dá vyšší nabídku, ten vyhrává. Proto nezapomeňte kontrolovat stav nebo Vámi zvolený limit.

  3. Po ukončení dražby v termínu 29. 11. 2018 v 19:00 hodin v Gongu si získané předměty můžete rovnou vyzvednout. Dojde k dohodě o darování a eventuálně podpisu darovací smlouvy. Pokud nebudete přítomni budeme Vás za KŘÍDLENÍ nadační fond kontaktovat v následujících dnech.

Pro veškeré dotazy k dražbě a spolupráci nás kontaktujte na katka@kridleni.cz. 

Bavte se smysluplně a zapojte se do aukce i dražby!  Získejte originální dárky, které mají skutečnou přidanou hodnotu i svůj příběh!

 

Rozhodnete-li se tímto způsobem podpořit projekt a jeho myšlenku, můžete si výši daru odečíst od Vašeho daňového základu.

 

Možnosti snížení daňového základu dárců

 

Fyzické osoby (podle § 15 odst. 5 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu)

Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu darů, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně. Pro možnost daňově uplatnit dar musí jít tedy minimálně o dar nebo o součet darů (pro jednu organizaci) za rok převyšující částku 1 000 Kč nebo částku vyšší než 2 % základu daně.

Právnické osoby (podle § 20 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu)

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně o jiné odečitatelné položky základu daně sníženého dle § 34. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání.

Zobrazit

Aukce Počet produktů: 27

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 27 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 27 položek