x

Prázdniny pro děti s autismem /2019

Sdružení – BES, z. s.

Darujme.cz Chci podpořit a darovat Darovat  zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Tento projekt jsme v křídlící sezóně 2018/2019 podpořili dvakrát částkou 36 000 Kč.

Více informací

V. ročník příměstského tábora pro děti s autismem pořádaného v roce 2019 podporuje nejen prázdninové dobrodružství dětí za doprovodu asistentů, ale umožňuje odpočinek rodičům. Bez asistence a systému "one to one" to nejde, s Vaší podporou to zvládneme.Ahoj všem, zdravíme vás ze Sdružení BES Ostrava a chtěli bychom vás požádat o vaši podporu pro náš příměstský tábor „Zážitkový týden pro děti s autismem V. ročník“ pořádaný v roce 2019.

Už čtvrtým rokem připravujeme pro naše děti s autismem prázdninový týden plný zážitků a prožitků. Vyzkoušíme všechny dopravní prostředky, dáme si oběd v restauraci, půjdeme na lanovku, do přírody, za kulturou do Divadla loutek nebo na výstavu. Pro děti bez handicapu nejsou tyto aktivity nic neobvyklého, pro děti s autismem to jsou věci, které mnohdy ještě nezažily. Víte, že většina dětí s autismem nikdy nespala mimo domov?  Prázdniny pro ně a jejich rodiče jsou většinou více stresující než běžný školní rok, neboť rodiče řeší otázku kam s nimi? Pro děti bez handicapu je nabídka prázdninových aktivit široká, ne však pro děti s autismem.

Každé dítě s autismem je jiné, každé má své individuální potřeby, zvláštnosti, rituály. Abychom zvládli celý tábor v klidu, máme systém „one to one“, neboli jeden asistent na jedno dítě. Asistent není hlídač, ani pečovatelka, je to průvodce a podpora pro dítě. Pomáhá mu, podporuje ho a citlivým způsobem se snaží dítěti přiblížit správná řešení sociálních situací, kde děti s autismem nejčastěji selhávají..

Našimi asistenty jsou mladí lidé, často studenti z oboru pedagogika a zdravotnictví. Tímto způsobem získávají potřebné zkušenosti v oblasti vzdělávání dětí s autismem. Učí se, jak poskytnout těmto dětem přiměřenou dávku podpory, aby zvládly sociální situace, sebeobsluhu, a naučily se samostatnosti.  

V neposlední řadě tábor umožní rodičům strávit čas bez dětí, oddechnout si a nasbírat síly pro další náročnou výchovu. Rodiče věnují dětem s autismem veškerý volný čas a prázdniny jsou pro ně nejtěžším obdobím roku.

Jakou podporu potřebujeme?

Potřebujeme zaplatit asistenty, díky kterým mohou děti na táboře být.

Pro 16 dětí máme 16 asistentů po dobu 5 dnů.

450 Kč =  Asistent na 1 den

2250 Kč = Asistence na celý týden

Celkem potřebujeme 36 000 Kč

Rodiče pak díky Vám mohou platit jen ostatní náklady obvyklé u tábora pro zdravé děti!

Pomůžete finančně, ale mnohonásobně. Děkujeme!

 

KŘÍDLENÍ nadační fond