x

Z maminčina DENÍKU /2022

OVAHELP - Centrum pomoci onkologickým pacientům, z.s.

Vybráno: 0 Kč
Zbývá vybrat: 50 000 Kč

0 Kč
50 000 Kč

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Deník na cestu uzdravení pro ty, kteří vnímají nemoc jako novou šanci

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010. Projekt Z maminčina DENÍKU má variabilní symbol 2107.

Více informací

Poznala nejen bolesti, ale především nedostatek informací podaných ve správný čas. Pocit izolace, bolesti, samotu, strach z možné smrti. Organizace OVAHELP vznikla na základě zkušeností a prožitků paní  Zdeňky - onkologické pacientky. Dnes ona a její rodina vytvářejí v domě v centru Ostravy bezpečný prostor. Pacienti i jejich blízcí k nim mohou přijít, získat informace a obdržet podporu. Je to živé místo pro setkávání, odborné přednášky, semináře, konference s lékaři, ale také odpočinek a tvůrčí sdílení. Do akcí zapojují stejně tak zdravé lidi. Učí nebát se rakoviny, mluvit o ní a hlavně žít. 

Do aktivit se již dnes zapojují aktivně pacienti, lékaři, psychologové, a dokonce i ordinace a kliniky, ve kterých spolek organizuje preventivní screeningy. V centru klienti  dostávají odborné publikace, zdravotní pomůcky - epitézy, speciální prádlo, ale dispozici je i nabídka volnočasových aktivit. Kreativní tvoření, kultura, pobyty… Sdílení prožitků a zkušeností s jinými lidmi. Nejvíce ceněná je osobní zkušenost Zdeňky, její konzultace a cesta, kterou s otevřeností i praktickými postřehy sepsala - DENÍK na cestu uzdravení, aneb pro ty, kteří chápou nemoc jako novou šanci v životě.

“Protože mně, coby pacientce nejvíce chyběly informace, vypracovala jsem DENÍK, ten je navíc interaktivní, pacientky s ním mohou pracovat celý rok, krok za krokem celou léčbou. Jsou vedeny tak, aby chápaly svůj stav, možné účinky léčby, aby souběžně pracovaly na své psychice a připravily se na život po zvládnutí nemoci. Já jsem již v remisi, nyní mohu pacientkám poskytovat terapie. Lidé u nás najdou především lidský přístup, otevřenou náruč a hlavně: INFORMACE. Každý klient jde svou cestou, obvykle bolestivou, my ho držíme za ruku a vyvádíme ho zpět do života bez nemoci. Terapie začali u nás vyhledávat i zdravotníci. Především proto, že se sami pohybují úzce v oblasti onkologických nemocí, ale především si díky naší spolupráce uvědomují, že je zapotřebí pacienta vnímat komplexněji, eticky, lidsky. Učí se jinak s pacienty mluvit, vidět je, vnímat je.”  Sdílí Zdeňka, zakladatelka spolku.

Díky otevřené náruči centra dochází u klientů k životnímu restartu. Díky komunikaci s lékaři ke změně jejich postojů a vstřícnému osobnějšímu léčení. Vaše podpora umožní pomocí deníků, ale také webinářů poskytovat ve správnou chvíli informace tolik potřebné pro každého člověka svázaného strachem z nemoci zvané RAKOVINA.  

  • 150 Kč 1 deník na cestě k uzdravení pro 1 klientku

  • 500 Kč náklady na jeden workshop pro 1 osobu

  • 1 000 Kč náklady na konzultace v délce 2 hodin 

  • 4 000 Kč realizace 1 webináře

  • 24 000 Kč realizace 6 webinářů ročně na aktuální témata

Nejsme v tom sami... jsme všichni jedna rodina. 

Z celého srdce děkujeme za pomoc!

Web             

Facebook      

Instagram

Podívejte se zblízka

KŘÍDLENÍ nadační fond