x

Běžky pro děti z Oříšku/2017

Oříšek, z. s.

Po opakovaném úsilí, nejprve společně s Tieto, pak především díky VŠB-TU Ostrava a individuálním dárcům, získaly děti z Oříšku 21 párů lyží a 25 párů běžeckých bot.

Více informací

Sbíráme běžky a běžecké vybavení pro děti s mentálním a kombinovaným postižením. Proto přineste nepotřebné a skládejte je na hromadu s námi!

Jsme sdružení dobrovolníků pedagogů, rodičů a přátel dětí s mentálním a kombinovaným postižením. Chceme získat sadu 20 vybavení na běžky (běžky, hole, boty). Aby se děti naučily jezdit a mohly pak vyrážet na zimní výlety. Na výuku nám postačí školní zahrada, která bude bezpečným místem pro učení. Potom vyrazíme s dětmi na jednodenní výlety do Beskyd a časem se nám snad podaří i zimní týdenní pobyt na běžkách.

Dětí mají jasno a jejich přání zní:

“Pohybujeme se jako tučňáci, chceme lítat jako ptáci a pomoc Pradědovi s jeho prací. Na kouzelná prkýnka stoupneme a z kopce hned sjedeme.”

Bez běžek a vybavení to ale nepůjde!

  • Možná Vám zapomenuté leží ve sklepě, na půdě nebo v komoře? Běžte se tam podívat!

  • Chtěli jste se stát zimními sportovci, ale jste spíše letní typ? Nevadí, přesto můžete udělat pro sebe i druhé jinou dobrou věc!

  • Jste úspěšní zimní sportovci a nechcete jen tak Vaše oblíbené běžkařské náčiní vyměnit? Nabízíme správný důvod proč to udělat, jak sdílet radost z tohoto sportu a jak příběh Vašich věcí bude mile pokračovat!

Proto přineste běžky a běžecké vybavení  a skládejte je na hromadu s námi!!!

I tučňáci mohou létat... Děkujeme.

Podívejte se zblízka

KŘÍDLENÍ nadační fond