x

Násobíme šance na vzdělání/2016

S.T.O.P., z. s.

Projekt byl podpořen v roce 2016 částkou 20 000 Kč.

Více informací

Násobíme šance na vzdělání dětí z chudých rodin. Naši mladí dobrovolníci pomáhají dětem nejen zlepšit známky ve škole, ale snaží se je podpořit a usnadnit složitý start do života. Pomozte nám zajistit vstupní balíček potřeb pro doučování.

Ročně navštěvují až 100 dětí ze sociálně slabých rodin. Mluvíme o mladých dobrovolnících, kterým není lhostejný svět kolem, a svůj volný čas věnují dětem, které nosí ze školy domů špatné známky. Tyto děti spojuje to, že žijí v nuzných podmínkách a rodiče jim svými silami nedokážou se školním učivem pomoci.

Potom přichází na pomoc malému školákovi náš “kmotr”, který ho pravidelně v domácnosti navštěvuje a podporuje v učení. Stává se učitelem a starším kamarádem, jehož hlavním cílem je zlepšení školních znalostí a známek.

Dobrovolníci chodí do rodin,  kde je nedostatek finančních prostředků, proto pro každého takto zapojeného žáčka potřebujeme základní balíček pomůcek.

V rámci spolupráce s KŘÍDLENÍ nadačním fondem byla v loňském roce podpořena klubovna pro práci kmotrů. Jako symbol projektu budeme opět skládat vlaštovku, protože vzdělání nabízí dětem možnost rozletu.

Pomozte nám podpořit dobrovolnický program doučování dětí, které mají mnohem menší štěstí než ostatní. Děkujeme, že znásobíte naše úsilí a jejich šance!

Každý příspěvek pomůže nabídnout dětem:

  • 1 základní balíček v hodnotě 150 Kč (obsahuje pomůcky: pastelky, pero, tužku, gumu, ořezávátko, sešit, samolepky a zmizík)

Podívejte se zblízka

KŘÍDLENÍ nadační fond