x

Zámecká STUDÁNKA ožívá /2022

Spolek V Koruně stromu, z.s.

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Skrze vodu ožívají tradice a komunita pro všechny z nás


Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010. Projekt Zámecká STUDÁNKA ožívá má variabilní symbol 2105.

Více informací

Kolem studánky chodíme s dětmi z naší školky každý den už několikátým rokem... Během let vztah k tomuto místu rostl a sílil. Zapojili jsme studánku do našich školkových slavností s dětmi a rodiči. Každé jaro ji čistíme, na podzim uspáváme. Děti studánce složily písničku, hrají jí na flétnu. Vidíme, že studánka stále láká k zastavení. Každého, kdo kouzelným zámeckým parkem v Raduni prochází.

Všímáme si současně, že studánka a její bezprostřední okolí chátrá. Do studánky při deštích stéká bahnitá voda ze svahů, kamenná zídka s posezením se rozpadá. Požádali jsme starousedlíky o jejich paměti k tomu, jak vypadala dříve. Získali jsme několik příběhů i fotografii. Zjistili jsme, že místní o studánku dříve pečovali a mají k ní stále silný vztah. Máme za to, že nyní je řada na nás. Jako lesní školka se chceme podílet na zvelebování prostoru, který dennodenně užíváme. Chceme vlastníma rukama spolu s každým, kdo se přidá, studánku opravit tak, aby zůstala čistá a její okolí lákalo k odpočinku. Péčí o pramen vyjadřujeme to, že si vzácnost vody uvědomujeme. Rádi bychom spolupráci spojili s oslavou a uměním. Proto po dokončení oprav zorganizujeme Slavnost. Součástí budou hudební hrátky pro děti, dílna hlasu a zpěvu pro dospělé. Uspořádáme koncert v přírodě, který přednesou místní hudebníci.

Pojďme vrátit život k prameni, vyvěrající ze zámecké studánky. Znovu oživíme tradice společného čištění studánky a oslavy vody zpěvem i hudbou. Podpoříme krásné místo pro krásná setkání, kdykoliv a pro všechny z nás!

Vaše návštěva nás potěší a finanční příspěvek umožní:

  • 500 Kč výsadba květin pro potěchu studánkových víl 

  • 1 500 Kč umístění pevné lavice na posezení pro putující

  • 2 000 Kč vyštěrkování okolí pro suchý krok

  • 2 500 Kč postavení suché kamenné zídky na zpevnění svahu

  • 3 500 Kč lektorné hudebního workshopu, náklady na oslavu 

Spolek V Koruně stromu provozuje dětský lesní klub, v němž výchovně-vzdělávací činnost s dětmi od 3 do 7  let realizujeme ve volné přírodě. 

Využíváme louku v Raduni, kde zakládáme zahradu. Jako zázemí nám slouží tee-pee. Svůj čas většinou trávíme v zámeckém parku a přilehlém lese, pozorujeme změny v přírodě v průběhu ročního koloběhu a naše aktivity plánujeme v souladu s nimi.

Web

Facebook

Instagram

KŘÍDLENÍ nadační fond