x

OÁZA pro lidi a koně /2022

Terapie s úsměvem, z.s.

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Léčivé místo pro lidi a domov pro koně v souladu s přírodou


Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010. Projekt OÁZA pro lidi a koně má variabilní symbol 2103.

Více informací

Já viděl divoké koně… Přáli jsme si mít vlastní trvalé zázemí pro koně a hipoterapii v krásné čisté přírodě. Sny se plní!  Přestěhovali jsme do Podlesí, kde má stádo a celá naše smečka nový domov. Komunitu okolo nás tvoří rodiny s dětmi s různými druhy postižení. Všichni změnu vítají a pomáhají, ale zdravé ustájení pro koně a zázemí pro všechny je třeba postupně znovu vybudovat. Podporujte společně s námi tvoření oázy, kde se všichni cítíme bezpečně, navzájem od sebe učíme a léčíme terapií s úsměvem! 

Tvoříme místo pro hipoterapii v přírodě, kde jsou lidé a zvířata v souladu. Bytí venku je přirozeností a přináší nenahraditelné prožitky. Pro děti s postižením to platí násobně. Mají šanci zažívat radost ze zdravého pohybu, slyšet vítr, cítit déšť nebo sluneční paprsky. Kontakt s koňmi léčí tělo, ale hlavně se dotýká duše. V poslední době se stále více zaměřujeme na rodiče dětí. Vtahujeme a zapojujeme do uzdravujícího procesu celou rodinu. Největšími terapeuty jsou naši koně a jejich stádo. Učí nás respektu k sobě samému, nabízí nám zrcadlo. Je úžasné pozorovat souznění a harmonii, kterou okolo sebe šíří. Najednou  se všichni smějeme… Přestávají existovat starosti i mizí bolesti. 

Díky kombinaci našich jedinečných profesních zkušeností (rehabilitační Bobath terapie dětí a přirozené komunikaci s koňmi) dosahujeme dlouhodobě mimořádných výsledků. Potřebujeme proto, aby se koně cítili co nejlépe fyzicky a nejpřirozeněji psychicky. Vysněným konceptem je Paddock paradise - zdravé ustájení pro koně, které vzniklo na základě pozorování divokých mustangů v USA. Koně mají své cesty - treky, kterými se instinktivně přemisťují k vodě, k minerálům, k odpočinku i do stínu. 

Konečně se nám podařilo a jsme ve vlastním prostředí.  Budujeme jej v souladu s letitými zkušenostmi a poznatky, nejlépe jak to jde. Potřebujeme k tomu vaší laskavost a  podporu: 

  • 250 Kč 1 akátový štípaný kůl pro ohradu

  • 500 Kč půlhodina hippoterapie 

  • 4 000 Kč ohradník pro koně (s použitím bezpečného Bayco lanka)

  • 6 000 Kč rekonstrukce přívodu čerstvé vody pro koně 

  • 20 000 Kč treky pro koně (dřevěné kůly, odkory, izolátory, madla)

  • 30 000 Kč přístřešek pro koně (materiál a stavba)

Terapie s úsměvem pracuje s dětmi od 3 měsíců do 7 let. Nejčastěji se věnujeme  dětem s tělesným postižením, mentálním postižením, kombinovanými vadami nebo poruchou autistického spektra. Hipoterapií se zabýváme od roku 2000 a při své činnosti úročíme zkušenosti z ergoterapeutické a rehabilitační praxe. Pracovat s vlastním stádem v jeho přirozeném prostředí a přitom smysluplně pomáhat dětem s postižením je pro nás velkou radostí a posláním!

Děkujeme.  

Facebook

YouTube

Podívejte se zblízka

KŘÍDLENÍ nadační fond