x

Z Kraví hory k hoře Corcovado/2015

SK KONTAKT BRNO z. s.

Tento projekt byl podpořen v roce 2015 částkou 25 000 Kč.

Více informací

Michaela a Dominika jsou mladé sympatické dívky, které stále studují na střední škole a kromě spousty jiných dovedností umí také skvěle plavat. K plavání sice nevyužívají stoprocentní potenciál zdravého těla, ale i tak je těžké s nimi ve vodě držet krok a i trenér se dost zadýchá pokud s nimi chce udržet tempo.

Dominika a Michaela jsou tělesně postiženými plavkyněmi, které se naučili plavat v plavecké akademii KONTAKTU bB a již několik let úspěšně reprezentují sportovní klub SK KONTAKT BRNO.

SK KONTAKT BRNO je plaveckým klubem pro osoby se zdravotním postižením. Snahou a posláním SK KONTAKTU BRNO je motivovat své členy k co největší samostatnosti a nezávislosti. Zkušenosti a dovednosti z plaveckého programu a doplňkových aktivit se dají přenášet do běžného života a tím dochází k posílení sebevědomí a motivace k dosažení vlastních cílů a přání.

Jeden z plaveckých, ale i osobních cílů pro Michaelu a Dominiku je účast na Paralympijských Hrách v Rio de Janeiru, které se uskuteční za necelé dva roky. K dosažení tohoto cíle potřebují mezinárodní klasifikaci, která proběhne příští rok v dubnu na otevřeném Mistrovství Německa v Berlíně. Finanční prostředky získané z tohoto projektu budou použity na úhradu nákladů s pojených s touto cestou pro Dominiku, Míšu a jejich trenéra.

Cesta z Kraví hory na Corcovado v Rio de Janeiro bude složitá, ale i s Vaší pomocí to dáme.

KŘÍDLENÍ nadační fond