x

Beskydský tučňák /2020

Oříšek, z. s.

Darujme.cz Chci podpořit a darovat Darovat  zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Na běžkách a díky pobytu v Beskydech umožňujete dětem překonávat další hranice!

Více informací

Oříšek, z.s. se věnuje dětem a jedincům se zdravotním postižením - mentálním postižením a autismem. Organizujeme pro ně a jejich rodiny soutěže, příměstské tábory i  tematicky zaměřená odpoledne. Snažíme se zapojovat je do běžných sportovních aktivit. Loni jsme se zaměřili na plavání a letos na běžkování. Běžky a vybavení jsme již v minulosti získali také díky KŘÍDLENÍ nadačnímu fondu… Náš projekt nyní posouváme dále - do Beskyd!

Děti s mentálním postižením potřebují velkou podporu, aby mohly zažívat to, co ty zdravé. Pomocí sportu rozvíjí své pohybové schopnosti, koordinaci a překonávají vlastní hranice. Současně udržují váhu, kvůli lékům s ní mívají problémy. Už jsme absolvovali 3 jednodenní výjezdy na hory a vidíme velké pokroky. Chceme v motivaci a pohybu pokračovat i v zimě. Během pětidenního pobytu budou mít děti intenzivní kurz běžeckého lyžování a v závěru týdne snad zvládneme i nějaký výlet po okolí. Bonusem je čas strávený na horách a čerstvém vzduchu.

Pobytu se bude účastnit 18 dětí s mentálním a kombinovaným postižením a autismem ve věku od 6 do 19 let. Zdravotník a dozor je nutný 24 hodin denně. Péči zajišťuje  tým 10 zkušených pedagogů, na které jsou děti zvyklé. No a potřebujeme trpělivého instruktora, který tučňáky na běžkách ustojí i rozhýbe!

Křídlící podpora pro nás znamená dofinancování ubytování dětí, pedagogického doprovodu a zajištění dopravy. 

  • 200 Kč je příspěvek na noční službu a zdravotníka za hodinu

  • 500 Kč je příspěvek na cestovné za osobu a pobyt

  • 650 Kč jsou náklady na speciálního pedagoga na 1 den

  • 4 550 Kč jsou náklady na běžeckého instruktora na celý týden

Celkově potřebujeme na tento pětidenní zimní zážitkový a ozdravný pobyt částku 50 000 Kč. A pokud náhodou již Vaše vyrostlo z běžeckých bot, lyží a nebo hůlek do 160 cm, budeme rádi, pokud nám je darujete.

Děkujeme, že v tom lítáte a běžkujete s námi!

KŘÍDLENÍ nadační fond