x

Nauč se žít s cukrovkou/2019

Centrum pro dítě s diabetem, z. s.

Darujme.cz Chci podpořit a darovat Darovat  zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Tento projekt jsme v křídlící sezóně 2018/2019 podpořili dvakrát částkou 30 000 Kč.

Více informací

Děti s onemocněním Diabetes mellitus jsou často vyloučeny z dětských táborů a školních výletů kvůli stravovacím, pohybovým a jiným podmínkám. A právě pro ně v roce 2019 připravuje Centrum pro dítě s diabetem II. ročník desetidenního letního tábora.

Diabetes Mellitus je poměrně rozšířené onemocnění, které velmi ovlivňuje každodenní režim jedince. Snažíme se o to, aby se děti s tímto hendikepem naučily žít plnohodnotný život a byly začleněny do běžné společnosti. V neposlední řadě se také snažíme formou vzdělávání předcházet chronickým komplikacím a invaliditě, která je pro děti s cukrovkou reálnou hrozbou.

Letní zdravotně edukační tábor je desetidenní pobyt v Prostřední Bečvě, který je určen zejména pro děti s diabetem a celiakií. Na táboře jsou přizpůsobeny stravovací podmínky, pohybová i odpočinková aktivita, ale i zdravotní péče, pravidelná kontrola inzulínu a další.  Děti si nejen užijí běžné aktivity, které k táboru patří, ale také se zde naučí jak svou nemoc lépe zvládat, a snadněji se tak začlení do kolektivu zdravých dětí.  Zároveň i rodiče diabetických dětí mají možnost si na chvíli odpočinout od starostí spojených s onemocněním dítěte, které jsou často velmi vyčerpávající.

Díky celodenní péči lékaře a zdravotního týmu je tábor nákladnější než běžné tábory. Náklady se zvyšují také kvůli pořizování potravin na řešení hypoglykémie a bezlepkových potravin pro celiaky.

Pomozte nám zajistit potraviny vhodné při hypoglykémii a bezlepkové dietě, zdravotnický personál i dopravu na tento tábor!

Příspěvkem nám pomůžete zajistit:

100,- Kč = speciální stravu pro 5 dětí na 1 den

200,- Kč = cestu na tábor pro 1 dítě

500,- Kč = asistenci 1 lékaře na 1 den

1.000,- Kč = speciální stravu pro celý tábor na 1 den

Centrum pro dítě s diabetem

Centrum pro dítě s diabetem, z.s. vzniklo 6. 9. 2004 z iniciativy rodičů žijících v Moravskoslezském kraji, jejichž děti onemocněly nevyléčitelnou nemocí diabetes mellitus (dále jen DM) I. typu. Dne 15.9. 2005 bylo otevřeno Edukační centrum pro děti s diabetem, jehož prostory byly v roce 2006 rozšířeny o dětský koutek a kancelář.

V roce 2007 jsme rozšířili nabídku aktivit i pro děti s celiakií (alergií na lepek), děti s laktózovou intolerancí, aj. Tato onemocnění jsou sdruženým autoimunitním onemocněním s DM. Členy spolku jsou rodiče diabetických dětí žijících v různých regionech Moravskoslezského kraje, především Ostrava, Opava, Nový Jičín, Frýdek - Místek, Třinec, Český Těšín, Havířov, Karviná.

 

KŘÍDLENÍ nadační fond