x

Prožitkový tábor pro autisty/2017

Sdružení – BES, z. s.

Tento projekt jsme podpořili v roce 2017 částkou 40 000 Kč.

Více informací

III. ročník příměstského tábora pro děti s autismem podporuje nejen prázdninové dobrodružství dětí za doprovodu asistentů, ale umožňuje odpočinek rodičům. Bez asistence a systému "one to one" to nejde, s Vaší podporou to zvládneme.

Ahoj všem, zdravíme vás ze Sdružení BES Ostrava. Žádáme o  podporu pro náš příměstský tábor. Už třetím rokem připravujeme pro děti s autismem prázdninový týden plný zážitků a pro ně mimořádných prožitků. Pojedeme vlakem, autobusem i tramvají, dáme si oběd v restauraci, půjdeme na lanovku, do přírody, za kulturou do Divadla loutek, nebo na výstavu. Pro děti bez handicapu nic neobvyklého, ale pro děti s autismem situace, které mnohdy ještě nezažily. Víte, že většina z nich nikdy nespala mimo domov?  

Prázdniny jsou pro zasažené rodiny ještě více stresující než běžný školní rok. Nefunguje docházka do zařízení a péče zůstává pouze na rodičích. Pro zdravé děti  je nabídka prázdninových aktivit široká, pro malé autisty ale nedostupná. Chceme díky projektu a  Vaší pomoci zprostředkovat dětem s autismem prázdninový týden stejný, jako mají ostatní děti!

Při tom je však třeba respektovat specifika, která Aspergerův syndrom přináší. Každé dítě je jiné, má své individuální potřeby, zvláštnosti a rituály. Abychom tábor zvládli, máme systém „one to one“, jeden asistent na jedno dítě. Asistent dohlíží, pomáhá porozumět sociálním situacím běžného života, ve kterých dítě selhává a nacvičuje s ním, jak v dané modelové situaci reagovat. Takže nejde jen o zábavu, ale i dobrý trénink do života.

Letos je s námi  jako asistent pojede poprvé Adam, který je sám autista. Studuje sociální obor na střední škole, u nás na škole byl na praxi. S dětmi se zná a dobře jim rozumí.  Jeho nová role může být důležitým krokem do dalšího života, stejně tak velkou motivací a příkladem pro ostatní.

Díky táboru poznávají děti dosud nepoznané, naši asistenti, studenti sociálních oborů získávají potřebné zkušenosti pro svou budoucí profesi. A rodičům tábor umožňuje strávit na chvíli čas bez dětí, oddechnout si a nasbírat síly pro další náročnou výchovu.

Jakou podporu potřebujeme?

Pomozte nám odměnit asistenty jako je Adam, díky kterým děti na táboře mají potřebnou péči a pochopení.

Celkem potřebujeme 16 asistentů a částku 26 600 Kč jako odměnu za jejich práci.

Příspěvek ve výši:

320 Kč  = asistence na jeden den

1600 Kč =  asistentce na celý týden

Rodiče pak díky Vám mohou platit jen ostatní náklady obvyklé u tábora pro zdravé dítě!

Pomůžete finančně, ale mnohonásobně. Děkujeme!

Proč potřebujeme osobní asistenty

Podívejte se zblízka

Ke stažení

KŘÍDLENÍ nadační fond