x
Okřídlené schodiště Zobrazit větší

Okřídlené schodiště /23

Střední škola techniky a služeb Karviná

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

12 schodů pro Jakuba do vysněné školy

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010 . Projekt Okřídlené schodiště má variabilní symbol 2204. 

Více informací

Školní budova, co pamatuje už téměř dvě desítky generací středoškolských studentů. Vyrostla v padesátých letech v tehdejší karvinské zástavbě Nového města. Jejími branami prošla řada mladých lidí i pedagogů. Nyní se v ní chystá studovat také Jakub. Jenže se do školy sám nedostane. Je na invalidním vozíku a nepřekoná strmé schodiště ve vestibulu školy.

Co je pro zdravého středoškoláka samozřejmostí? Ráno vstát, hodit do batohu svačinu a na osmou doběhnout do třídy. Odpoledne se věnovat svým zájmům, taky se trochu občas učit a hledat skrze názory a postoje cestu a klíč k dobrému životu. 

Kuba tohle všechno chce zažít se svými spolužáky také. Moct studovat ve škole, nedaleko níž bydlí, a kde si vybral svůj vysněný studijní maturitní obor. Ač s 5. stupněm podpory, těžce tělesně postižený, má štěstí. Narazil na tým pedagogů - pravých srdcařů - v čele s paní ředitelkou, kteří chtějí Kubovi přístup a cestu do jejich  školy dopřát. Znamená to úpravy vstupu, proto se pustili  do shánění financí Částečně se složili  sami zaměstnanci, shánějí podporu nadací i firem a všichni doslova křídlí!

Kuba chce to, na co má nárok – studovat ve svém městě, ve škole, kterou si vybral. Upravit schodiště na bezbariérové otevírá cestu ke studiu na této škole nejen jemu, ale i ostatním lidem s handicapem, kteří zde budou chtít studovat, nebo možná jednou i pracovat.  

V současnosti je potřeba překonat každé ráno 12 schodů. Instalace zdvihací plošiny podle zpracovaného projektu činí 600 000 Kč. O finanční podporu škola zažádala vícezdrojově. Pojďme v KŘÍDLENÍ pomoci  pomyslně a symbolicky překonat alespoň 1 schod.

50 000 Kč   překonání jednoho schodu pro Jakuba

Střední škola techniky a služeb v Karviné vzdělává studenty ve 13 oborech, a to jak technických, tak ve službách. Obory jsou učební i maturitní. Každým rokem škola pořádá charitativní vánoční akademii se sbírkou pro konkrétní handicapované dítě z našeho okolí. Tentokrát však potřebují pomoci oni sami...

KŘÍDLENÍ nadační fond