x

Zahrada pro kmenovou duši /23

ŽEBŘÍK o.p.s.

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Otevíráme prostor zahrady pro spřízněné duše měnící svět

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010 . Projekt Zahrada pro kmenovou duši má variabilní symbol 2203. 

Více informací

Jak by bylo pěkné tvořit živé místo, kde se můžeme vracet k původnímu kmenu tak, jak to dokázali naši předkové? Pojďme si pomáhat, sdílet a podporovat se napříč cílovými skupinami a podnikatelskými záměry. Nabídněme svou hojnost a poptejme, co nám schází. Pracujme společně pro život samotný, protože taková práce má blahodárný vliv na všechno a na všechny. 

Nabízíme prostor zahrady stacionáře ŽEBŘÍK v Ostravě-Svinově, kde se můžeme společně scházet, sázet, sklízet, formálně či neformálně se setkávat. Celkově pečovat stejně tak o zahradu, jako o nás samotné. S našimi uživateli v zahradě rádi uvítáme všechny spřízněné duše, rodinné příslušníky, naše kolegy, partnery a  donátory. 

Všichni si neseme vlastní příběh a já nemám jeden za všechny. Vnímám, že lidé obtěžkáni pravidly a poučkami nevytvářejí při své práci radost a spontánnost. S oficialitami je potlačena autenticita, tedy život samotný. Ono stačí se jen dívat, dýchat a mít záměr. A zapojit se tam, kde nás to vede. Tam, kde se naše životní energie zúročí. Pojďme společně vytvořit jedno z takových míst.” říká ředitelka stacionáře Radana Řezníčková.

Osoby s postižením mohou  naše životy obohatit svým nevšedním pohledem a jedinečným důvtipem. Nadále budeme plně využívat zahradu pro spontánní tanec, hudební setkání s harmonikou,  výtvarné činnosti, pohybové aktivity,  pěstování bylin a péči o rostliny. Pro naše klienty je to úžasná příležitost tvořit,  poznávat, rozvíjet se, ale také relaxovat..


Na dokončení projektu nám pomůže příspěvek:

500 Kč nákup semen pro výsev trvalek 

1000 Kč osázení vyvýšeného záhonu bylinami

3000 Kč kompostér

5000 Kč lavičky

7000 Kč venkovní gril

10 000 Kč bosochodník

50 000 Kč celková realizace zázemí v zahradě s využitím výše uvedených prvků 

Denní stacionář ŽEBŘÍK o.p.s. poskytuje ambulantní služby dospělým osobám s mentálním postižením a kombinovanými vadami z Moravskoslezského kraje od roku 2013. Uživatelům nabízí takové činnosti, které vedou k jejich osobnostnímu rozvoji, podpoří jejich samostatnost a realizaci vlastních cílů s co nejmenší závislostí na jejich okolí. Denní stacionář navštěvují uživatelé s různými druhy postižení. Mají rozmanité, osobité projevy a nároky na komunikaci a na vlastní prostor.

Aktivity a činnosti nejsou vytvořeny uměle, ale vycházejí z běžných situací, které zažívají dospělé osoby bez postižení. Využíváme přirozené prostředí, ve kterém prospěšné činnosti trénujeme. 

Cílem naší práce je zlepšení uživatelů v určité oblasti nebo zachování nabytých dovednosti, ať už se jedná o komunikaci, vyjádření vlastních potřeb a přání, nácvik samostatnosti při péči o vlastní osobu, orientaci v blízkém okolí, spolupráci v kolektivu atd. Poskytujeme vzdělávací, sociálně terapeutické i relaxační činnosti.

KŘÍDLENÍ nadační fond