x

Z maminčina DENÍKU /2022

OVAHELP - Centrum pomoci onkologickým pacientům, z.s.

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Deník na cestu uzdravení pro ty, kteří vnímají nemoc jako novou šanci

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010. Projekt Z maminčina DENÍKU má variabilní symbol 2107.

Více informací

Poznala nejen bolesti, ale především nedostatek informací podaných ve správný čas. Pocit izolace, bolesti, samotu, strach z možné smrti. Organizace OVAHELP vznikla na základě zkušeností a prožitků paní  Zdeňky - onkologické pacientky. Dnes ona a její rodina vytvářejí v domě v centru Ostravy bezpečný prostor. Pacienti i jejich blízcí k nim mohou přijít, získat informace a obdržet podporu. Je to živé místo pro setkávání, odborné přednášky, semináře, konference s lékaři, ale také odpočinek a tvůrčí sdílení. Do akcí zapojují stejně tak zdravé lidi. Učí nebát se rakoviny, mluvit o ní a hlavně žít. 

Do aktivit se již dnes zapojují aktivně pacienti, lékaři, psychologové, a dokonce i ordinace a kliniky, ve kterých spolek organizuje preventivní screeningy. V centru klienti  dostávají odborné publikace, zdravotní pomůcky - epitézy, speciální prádlo, ale dispozici je i nabídka volnočasových aktivit. Kreativní tvoření, kultura, pobyty… Sdílení prožitků a zkušeností s jinými lidmi. Nejvíce ceněná je osobní zkušenost Zdeňky, její konzultace a cesta, kterou s otevřeností i praktickými postřehy sepsala - DENÍK na cestu uzdravení, aneb pro ty, kteří chápou nemoc jako novou šanci v životě.

“Protože mně, coby pacientce nejvíce chyběly informace, vypracovala jsem DENÍK, ten je navíc interaktivní, pacientky s ním mohou pracovat celý rok, krok za krokem celou léčbou. Jsou vedeny tak, aby chápaly svůj stav, možné účinky léčby, aby souběžně pracovaly na své psychice a připravily se na život po zvládnutí nemoci. Já jsem již v remisi, nyní mohu pacientkám poskytovat terapie. Lidé u nás najdou především lidský přístup, otevřenou náruč a hlavně: INFORMACE. Každý klient jde svou cestou, obvykle bolestivou, my ho držíme za ruku a vyvádíme ho zpět do života bez nemoci. Terapie začali u nás vyhledávat i zdravotníci. Především proto, že se sami pohybují úzce v oblasti onkologických nemocí, ale především si díky naší spolupráce uvědomují, že je zapotřebí pacienta vnímat komplexněji, eticky, lidsky. Učí se jinak s pacienty mluvit, vidět je, vnímat je.”  Sdílí Zdeňka, zakladatelka spolku.

Díky otevřené náruči centra dochází u klientů k životnímu restartu. Díky komunikaci s lékaři ke změně jejich postojů a vstřícnému osobnějšímu léčení. Vaše podpora umožní pomocí deníků, ale také webinářů poskytovat ve správnou chvíli informace tolik potřebné pro každého člověka svázaného strachem z nemoci zvané RAKOVINA.  

  • 150 Kč 1 deník na cestě k uzdravení pro 1 klientku

  • 500 Kč náklady na jeden workshop pro 1 osobu

  • 1 000 Kč náklady na konzultace v délce 2 hodin 

  • 4 000 Kč realizace 1 webináře

  • 24 000 Kč realizace 6 webinářů ročně na aktuální témata

Nejsme v tom sami... jsme všichni jedna rodina. 

Z celého srdce děkujeme za pomoc!

Web             

Facebook      

Instagram

Podívejte se zblízka

KŘÍDLENÍ nadační fond