x

RUCE pro Mamiko /2022

Mamiko z.s.

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Ruce pro předčasně narozená miminka… pečující, hřejivé a pomocné

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010 . Projekt RUCE pro Mamiko má variabilní symbol 2101. 

Více informací

Narodilo se miminko… Předčasně… Menší, než si vůbec dovedeme představit. Vejde se do dlaně. Křehké a zranitelné, ale současně s obrovskou chutí a touhou žít. Vedle něj vyčerpaná, zraněná máma, připravená podat pomocnou ruku. Ruku, která chrání, pečuje, hladí, která je plná něhy...  V blízkosti táta, milující rodina, přátelé, lékaři. To je náš příběh. Příběh mámy, dcery a jejího dítěte. První příběh spolku Mamiko.

Zdravotníci FN Ostrava Poruba poskytují předčasně narozeným dětem profesionální a velmi nákladnou péči. Na běžné kojenecké vybavení, jako jsou deky, zavinovačky, čepičky, polohovací pomůcky, se však financí už nedostává. S tímto stavem se nechceme a nehodláme smířit, proto vznikla malá rodinná manufaktura. S pomocí dobrovolníků a dalších maminek šijeme pro nedonošená miminka textilní vybavení sami. 

Pomáháme vytvořit pro děti i jejich rodiče příznivější podmínky. Usnadňujeme práci pečujícím zdravotním sestrám. Doposud jsme oddělení neonatologie ve FNO předali 300 ks zavinovaček, 150 ks polohovátek, 1 300 ks čepiček, 500 ks dek, 150 prostěradel do inkubátorů a 500 ks novorozeneckého oblečení. Přestože se počty darovaných předmětů zdají vysoké, je nutná jejich neustálá obměna. Využívají se nepřetržitě a častým praním dochází rychle k opotřebování.

Abychom mohli v naší práci pokračovat, přicházíme za vámi s žádostí o podporu zejména na pořízení speciální pomůcky.  Ruka Zaky působí na miminko pocitem bezpečí nutným pro klidný spánek a správný vývoj. Používá se úspěšně v mnoha nemocnicích po celém světě a vyrábí se v USA. Je prodlouženou rukou rodičů, kteří nemohou být se svým dítětem v každém okamžiku. Zaky ruku potřebuje miminko po celou dobu pobytu, většinou po dobu 2 měsíců. Na oddělení neonatologie FNO je celkem 30 inkubátorů!

Jaké jsou náklady a co nám váš příspěvek pomůže zajistit?

  • 50 Kč čepička

  • 200 Kč zavinovačka k zajištění tepla

  • 250 Kč klokánkovací deka pro zakrytí miminka i rodiče

  • 3 500 Kč polohovací pomůcka ruka Zaky

Ve spolku Mamiko pomáháme těm nejmenším. Sdružujeme a podporujeme rodiče nedonošených dětí, zajišťujeme ve spolupráci s Krizovým centrem Ostrava psychosociální pomoc rodičům předčasně narozených dětí. Aktivně pomáháme s textilním materiálním vybavením oddělení neonatologie ve FNO. 

Děkujeme za vaši podanou ruku!

Web

Facebook

KŘÍDLENÍ nadační fond