x

Hrnečku vař/2018

S.T.O.P., z. s.

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Tento projekt jsme podpořili v roce 2018 částkou 15 342 Kč.

Více informací

Znáte tu pohádku? To je ta, jak dívka za dobrý skutek dostane od žebračky hrneček, co jí navaří tolik kaše, kolik bude chtít, stačí jen říct, Hrnečku vař! My máme ve STOPce dobrovolníky, kteří děti učí uvařit si samy. Ale nemáme ty potřebné „hrnečky” a vybavené zázemí.

Ve STOPce již od roku 2001 pomáháme dětem z chudých rodin se školní přípravou. Ročně se do našich programů zapojí kolem 150 dětí od 6 do 18 let s různými životními příběhy. Do našich aktivit se velkou měrou zapojují také dobrovolníci, kteří děti doučují, jsou jim kamarády nebo pomáhají svým volným časem v sociálních službách.

Naší snahou je neučit děti jen šedou teorii, ale snažíme se, aby si vědomosti ověřily v praxi, vše si jaksepatří vyzkoušely a ohmataly. Učení by je mělo bavit, být pro ně hrou a ne nepříjemnou povinností.

I proto jsme měli velkou radost, když se nám podařilo koncem roku 2016 získat do pronájmu další prostory, kde máme i vlastní kuchyňku. Již několik let se s dětmi zapojujeme do soutěže Coolinaření, už jsme dvakrát postoupili do celostátního kola. Nemohli jsme bohužel dětem poskytnout vybavení kuchyně, museli jsme improvizovat a použít domácí vybavení zaměstnanců a dobrovolníků. Pro provoz kuchyňky a pravidelné kroužky vaření pro děti tato situace není únosná. Rádi bychom do kuchyňky pořídili potřebné vybavení, abychom mohli dětem nabídnout adekvátní podmínky pro jejich začátky s vařením.

Naším cílem je děti seznamovat se zdravým životním stylem, ke kterému patří i zdravé vaření. Zatím se zaměřujeme pouze na studenou kuchyni, ale rádi bychom děti naučili vařit a péct jednoduchá a chutná jídla. Jelikož děti, se kterými pracujeme, jsou ze sociálně slabých rodin, snažíme se je naučit, že i z levných surovin se dá uvařit zdravé a chutné jídlo.

Rádi bychom touto cestou požádali o finanční podporu, která by nám pomohla vybavit kuchyňku pro děti a celou naši organizaci. Tuto kuchyňku by využívaly děti v kroužku vaření a naši dobrovolníci s dětmi v rámci volnočasových aktivit.

Co potřebujeme dokoupit?

Hrnce, talíře, příbory, misky, nože, škrabku, struhadlo, prkýnko, cedník,… a další kuchyňské náčiní celkem za 15 342 Kč.

KŘÍDLENÍ nadační fond