x

Kavárna pod STANEM /2022

Mental Café z.s.

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Ať nám ani vám nekape do kafe

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010. Projekt Kavárna pod STANEM má variabilní symbol 2106.

Více informací

Již od roku 2013 nás potkáváte na místech, kde to v Ostravě právě žije. Hlavním záměrem kávového sociálního podniku Mental Café je setkávání veřejnosti s osobami s postižením v rolích netradičních baristů a bourání předsudků s tím spojených. Každý rok začleníme okolo 15 osob na pozice v našich kavárnách. Kromě sociálního podtextu pojízdné kavárny chceme nabízet zákazníkům kvalitní kávu, zmrzlinu, zákusky a navodit příjemnou náladu.

Aktuálně provozujeme 2 kávové vozíky (coffee-bike) a 2 kamenné tréninkové kavárny: TO Místo v centru Ostravy a TA Podroužkova v přízemí porubské knihovny. Koncem roku rozsvěcujeme stromečky na nejrůznějších náměstích a zajímavých místech. Od jara do léta nás uvidíte na jarmarcích, sportovně a kulturně laděných akcích. Nově jsme ke kavárnám přidali také prodej Zmrzliny s příběhem

Projekt má symbolicky i reálně zastřešit  naše pojízdná zařízení tak, abychom vám bez ohledu na počasí mohli servírovat hřejivou kávu nebo svěží zmrzlinu. Zkrátka, přejeme si pořídit pro Mental Café STAN. Tak ať vám ani nám do kafe či zmrzliny neprší!

Příspěvek pro nás znamená vždy hodně:

  • 50 Kč je částka kterou u nás stojí 1 latté nebo kus dobrého dortíku
  • 100 Kč hodinová mzda netradičního baristy či zmrzlináře
  • 300 Kč 500 g kávy Mental Coffee z pražírny Laura Coffee
  • 500 Kč hodinový provoz obou našich kamenných poboček
  • 15 000 Kč pořízení zastřešení 

Děkujeme! A těšíme se na viděnou u kávy!

Web

Facebook

Instagram

KŘÍDLENÍ nadační fond