x

SUPER DOBROvolník /2022

S.T.O.P., z. s.

Nebo přispět pomocí QR platby

300 Kč

Jestli chceš zlepšit svět, podívej se na sebe a něco změň

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010. Projekt  má variabilní symbol 2104.

Více informací

Filmový hrdina Batman říká: “Jestli chceš zlepšit svět, podívej se na sebe a něco změň!“ DOBROvolnictví vyvolává u lidí různé pocity a emoce. Pro někoho může znamenat jistý typ bláznovství, protože dělat něco zadarmo je divné a šílené. Pro někoho je to naopak skvělé vyplnění času a smysluplná zábava. Může to být pomoc, kterou nikde jinde není možné získat. My ve STOPce věříme, že být DOBROvolníkem je SUPER a že jde o skutečné hrdinství. 

“Mé první uvědomělé dobrovolnictví se odehrálo v osmi letech, když jsem navštěvovala osamělou cizí babičku. Povídala si s ní, hrála Mikado, Člověče nezlob se a pomáhala jí s nákupy. Babičku jsem poznala díky aktivitám Dona Bosca v Plzni. Bylo to nádherné. Tehdy poprvé jsem si uvědomila, že pomáhám nejen babičce, ale i sobě.” Takto vzpomíná Ivona Šťovíčková, předsedkyně sdružení a říká: “DOBROvolníkem může být každý. Vlastně jsme všichni, ačkoliv si to ne vždy uvědomujeme.”

Projekt má přinést uvědomění a osvětu. Kampaní chceme poukázat na to, že DOBROvolnictví je normální, běžné a potřebné. Ať jde o pomoc mamince s kočárkem do autobusu, babičce s těžkou taškou, úklidovými pracemi po živelné pohromě, povídání si s dědečkem v domově pro seniory nebo venčení psů v útulku pro psy. DOBROvolnictví je všudypřítomné a dělá svět lepším. A je SUPER!

Pro nás to znamená zastavit se a třeba namalovat kamínek, který někoho potěší - DobroSTOP. Spolupráce se STOPkou nabízí snadno možnosti, přináší rychle prožitky a nové zkušenosti. Jen tak si chvíli být… a být DOBROvolníkem!  

Stejně jako věnovaný čas, jednou z možností podpory jsou finance. Z vašeho příspěvku jsme schopni uhradit např.

  • 50 Kč káva pro někoho za dobrý skutek v kampani

  • 100 Kč fixy na malování kamínků v kampani DobroSTOP

  • 500 Kč malované a rozmístěné kamínky DobroSTOP na 1 týden

  • 1 000 Kč náklady na usměvavé setkání v DOBROcentru

  • 5 000 Kč usměvavá kampaň v našem DOBROcentru

10 000 Kč usměvavá trička pro naše dobrovolníky

S.T.O.P., z.s. vznikl v roce 2001 a založili ho 3 studenti Ostravské univerzity, kteří chtěli změnit postavení romských dětí v českém vzdělávací systému. Všichni, kdo se do pomoci zapojili, byli dobrovolníci. Za 20 let své existence STOPka realizuje v ČR jedinečný vzdělávací projekt a i nadále jsou její důležitou součástí všichni, kteří pomáhají ve 3 dobrovolnických programech a mění svět kolem sebe.

Web

Facebook

Instagram

KŘÍDLENÍ nadační fond