x

Oáza pro koně i lidi /2021

Terapie s úsměvem, z.s.

Darujme.cz Chci podpořit a darovat Darovat  zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Tvoříme místo, kde se budeme všichni cítit doma a naše “teď a tady” bude v souladu s přírodou.

Darovat finance můžete bankovním převodem na transparentní účet u FIO banky: 2400680446/2010. Projekt Oáza pro koně i lidi má variabilní symbol 2004.

Více informací

Naše hipoterapie probíhá za každého počasí od jara do podzimu. Uprostřed pastvin pod horami se potkávají lidé a zvířata. Naší vizí je vytvořit pro komunitu dětí s různými druhy postižení a jejich rodiče přívětivé zázemí v přírodě - oázu, kde by se mohli zastavit, sejít, a popovídat si, posedět u ohně, pečovat o sebe, koně, zahrádku a načerpat energii. Místo, kde bychom se všichni cítili bezpečně a kde bychom se navzájem od sebe učili.

Bytí venku v přírodě je pro člověka přirozeností, přináší nenahraditelné prožitky, pro děti s hendikepem to platí snad dvojnásob. Mají šanci zažívat radost ze zdravého pohybu, slyšet vítr, cítit déšť nebo sluneční paprsky. Hipoterapie neléčí jen tělo, léčí i duši. A to nejen dětí, ale i rodičů. V poslední době se na rodiče zaměřujeme stále více... Snažíme se vtáhnout a zapojit celou rodinu. Kůň je terapeut sám o sobě. Je krásné pozorovat souznění, harmonii, kterou okolo sebe šíří. Najednou se všichni smějí a přestávají existovat starosti a bolesti. Prostě - terapie s úsměvem.

Aby koně mohli svou práci odvádět dobře, chceme jim vytvořit dokonalé podmínky. Vysněným konceptem je Paddock paradise - zdravé ustájení pro koně, které vzniklo na základě pozorování divokých mustangů v USA. Koně mají své cesty - treky, kterými se instinktivně přemisťují k vodě, k minerálům, k odpočinku i do stínu. Zajistí jim to psychickou i fyzickou pohodu, což chceme našim koňským terapeutům dopřát. 

Co proto potřebujeme v naší oáze vybudovat:

  • 400 Kč - bylinková zahrádka
  • 1 000 Kč - posezení z palet
  • 3 000 Kč - venkovní vaření na ohni (trojnožka, litinový hrnec přímo do ohně)
  • 6 000 Kč - jezírko pro koně
  • 20 000 Kč - treky pro koně (dřevěné nebo plastové kůly, ohradníková páska, izolátory, madla, plastové tyčky)

Naším obrovským snem je časem jako zázemí pořídit jurtu - kruhovou místnost, kde si budeme povídat, inspirovat se, zpívat si, meditovat, radit si a podporovat se navzájem. Místo, kde budeme sami sebou a šťastní! 

V Terapii s úsměvem pracujeme s dětmi od 3 měsíců věku do 7 let. Nejčastěji se věnujeme dětem s tělesným postižením, mentálním postižením, kombinovanými vadami nebo poruchou autistického spektra. Hipoterapií se zabýváme od roku 2000 a při své činnosti úročíme zkušenosti z dřívější ergoterapeutické a rehabilitační praxe. Pracovat s vlastním stádem v jeho přirozeném prostředí a přitom smysluplně pomáhat dětem s postižením je pro nás velkou radostí. Děkujeme, že nám ji pomáháte uskutečňovat. 

KŘÍDLENÍ nadační fond