„Moje Líza“ je originální obraz českého výtvarníka Josefa Šmeka, který dílo věnoval na charitativní akci – reprezentační ples městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz (MOaP). Obraz se stal hlavní cenou tomboly, kterou si vylosoval pan Martin Malíček z Ostravy a ten se vzápětí rozhodl tento obraz velkoryse věnovat Centrum pro rodinu a sociální péči, aby jej mohli využít při další dražbě a získat tak další finanční prostředky na provoz Centra a pomoc potřebným. Tento krok je krásným příkladem lidské solidarity a ochoty pomáhat druhým.
Autor se ve své tvorbě inspiruje stylem Pop Art, podobně jako slavný umělec Andy Warhol. Pro tento směr je typická výrazná barevnost, jednoduchost motivu a silný vizuální dojem, který dokáže zaujmout na první pohled. I obraz „Moje Líza“ nese tyto charakteristické prvky a působí moderně, živě a optimisticky.
Obraz „Moje Líza“ je tak nejen uměleckým dílem, ale také symbolem pomoci, sounáležitosti a dobré vůle lidí, kteří se rozhodli podpořit správnou věc.