x

Babička a dědeček do školky

Celé Česko čte dětem o.p.s.

Vybráno: 0 Kč
Zbývá vybrat: 39 500 Kč

0 Kč
39 500 Kč

Spojit tři generace, sdílet moudrost a zažít díky čtení dobrodružství zní pohádkově. S Vaší podporou a naším projektem to pro deset seniorů, devadesát dětí a jejich rodičů může být skutečnost. Senioři budou moci smysluplně trávit čas a stát se pravým pokladem.

Více informací

Když odešla paní Veronika do důchodu, bylo jí smutno. Vnuky měla daleko a najednou nevěděla, co má dělat. „Na internetu jsem našla výzvu, tak jsem se přihlásila. Chodím číst dětem už druhým rokem a neumím si představit, že bych byla jenom doma“, říká. Čtyřiasedmdesátiletá paní Anna chtěla být někomu nablízku: „Nejdříve jsem měla trému. Ale děti jsou  vděčné. Čtu a povídám si s nimi, dávám jim úkoly na doma a odměny za domácí čtení rodičů. Když vidím, jak děti reagují, cítím se užitečná a šťastná. A co jiného člověk potřebuje?“

Projekt Babička a dědeček do školky zapojuje seniory do aktivního života, a to návštěvami dětí v mateřských školách. Rozzářené děti, pohlazení, přitulení a volání „Babička přišla!“, „Dědeček přišel!“. To nabíjí všechny energií. Senioři se cítí nejen potřební, ale také milovaní. Vzájemné sdílení času, prostoru, předávání hodnot a zkušeností je mezi generacemi přirozené a pro všechny prospěšné.

Čtení ve školkách spojuje tři generace: děti, rodiče a seniory. Rodiče s dětmi dnes málo rozmlouvají a čtou. Kontakt s živým slovem vytlačila televize, tablety, mobilní telefony a sociální sítě. Učitelé si stěžují, že se děti nedokážou soustředit a mají problémy s vnímáním mluveného slova. A právě senioři mohou svou pravidelnou návštěvou v mateřských školách doplnit rodičovskou výchovu tam, kde neprobíhá domácí rituál předčítání, který významnou měrou přispívá k emočnímu rozvoji dítěte.

Projekt Babička a dědeček do školky není novým projektem, běží už od roku 2012 a každým rokem zájem mateřských škol roste. Proto chceme společně s KŘÍDLENÍ nadačním fondem požádat o podporu pro dalších 10 ostravských seniorů, kteří budou moci díky Vám zažít radost ze společného čtení, povídání a hraní si s dětmi v mateřských školách. Díky Vám se mohou opět cítit potřební.

Jak Vaše finanční prostředky využijeme?

Od září do prosince 2017 budeme číst ve 3 mateřských školách v Ostravě a zapojíme do projektu 10 seniorů, kteří budou předčítat asi 90ti dětem.

Částku 22 000 Kč využijeme na balíčky pro seniory

  • Za 1 000 Kč koupíme každému seniorovi 5 dětských knih, ze kterých bude číst.

  • Jako poděkování za spolupráci pořídíme

    • Za 500 Kč dárkovou knižní poukázku

    • Za 500 Kč dárkovou poukázku na vitamíny

    • Za 200 Kč fotoalbum a fotky babičky nebo dědečka při čtení a při činnostech s dětmi. Bude to vzpomínka na čtení.

Částku 17 500 Kč použijeme na odměny pro děti, které předávají senioři dětem během každé návštěvy.

  • Za 190 Kč na jedno dítě pořídíme blok, pastelky, nálepky (jako odměny za domácí čtení) a dárky za zdárnou účast v celém projektu

Pomozte seniorům plnohodnotně, smysluplně a s láskou trávit jejich volný čas s dětmi!

Pomozte dětem objevit vzácné dobrodružství s babičkou a dědečkem při čtení s láskou a moudrostí!

Děkujeme :)

Darovat finance můžete platební kartou (pomocí dárcovské peněženky) nebo bankovním převodem na transparentní účet 2400680446/2010 s variabilním symbolem projektu 1605.

f